Thursday, 15 September 2011

Hull, England, UK

The Deep

W ostatnią niedzielę wraz z chłopakiem i znajomymi wybrałam się do Hulla. Jest to miasto położone nad morzem, ale nie wyjazd nad morze był celem wyprawy ale wizyta w "The deep" jest to przepiękne oceanarium gdzie możemy zobaczyć 3,500 różnych ryb. Płaszczki, rekiny, meduzy i inne rybki...  czułam się jak dziecko, wszystkim byłam zachwycona. W oceanarium były  małe i ogromne akwaria, co jedno to piękniejsze, schodziło się coraz to niżej i niżej w dół a potem szklaną windą, która jedzie w środku akwarium wjeżdżało się z powrotem na górę. Oprócz rybek bardzo dużo informacji jak kształtowała się ziemia i życie w wodzie kiedyś, a jak to będzie wyglądać w przyszłości. Dużo skamieniałości i szkieletów, jednym słowem jedna wielka dawka wiedzy o życiu w wodzie. W oceanarium jest także restauracja można zjeść bardzo dobry obiad za przystępną cenę.
Oprócz  zwiedzania oceanarium, byliśmy również w starym porcie, gdzie teraz jest mnóstwo żaglówek i jachtów, i oczywiście to co koteczki lubią najbardziej czyli  w centrum handlowym na zakupach. Zorientowałam się również, że jest w Hullu kilka muzeów godnych odwiedzenia, ale niestety nie zdążyliśmy tam dojść, będzie okazja żeby odwiedzić to miasto znowu:)
bilet wstępu do oceanarium 9.95 funta.
Niektóre zdjęcia są niewyraźne ponieważ rybki się ruszały a druga sprawa w oceanarium można robić tylko zdjęcia bez lampy.

No comments:

Post a Comment