Monday, 25 July 2016

Barnard Castle, England
Cześć Wszystkim! Dawno mnie tu nie było, mam nadzieje, że o mnie nie zapomnieliście! Postaram się wszystko nadrobić :) Dziś post znowu z miejscowości Barnard Castle, wróciłam tam jeszcze raz, tym razem pojechłam z mężem, żeby zobaczyć miejsca, których wcześniej  nie miałam okazji odwiedzić między innymi zamek Barnard, a raczej jego ruiny. Jak będziecie się tak wybierać to nie ździwcie się, że i miejscowość jak i zamek nazywa się Barnard Castle.
Nie będzie to długie zwiedzanie, ponieważ nie jest to wielki obszar, ale można się zatrzymać na piknik i w ten sposób przedłużyć sobie pobyt w tym miejscu. Widoki z "okien" tych ruin są śliczne, uwielbiam ten angielski krajobraz te domeczki jeden na drugim i wszędzie ta piękna zieleń.
Poniżej podaje adres, niech was nie zwiedzie kod pocztowy Durham, ponieważ to aż tak blisko Durham nie jest jakby się wydawało :)  
Scar Top, Barnard Castle, Durham, DL12 8PR 
Wejście: dorośli £5, dzieci £3 


 

3 comments:

  1. W Barnard Castle bywalam wielokrotnie, ale nigdy nie bylam w zamku. Ruiny wydawaly mi sie takie...nijakie. Widoki jednak, ktore pokazalas sa rewelacyjne, moze sie skusze w koncu i tam zajrzec :).

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ja jak byłam ostatnio w Barnard Castle tam nie poszłam, ale tym razem stwierdziłam, że dlaczego by tam nie pójść, mam karte English Heritage także musze z tego kożystać, bo juz niedlugo mi się konczy :) pozdrawiam x

      Delete