Monday, 14 November 2011

Lanzarote

Długo zastanawiałam się z chłopakiem gdzie pojechać na jesienny urlop. Był to trudny wybór gdyż jest  wiele ciekawych miejsc które chcielibyśmy odwiedzić, ale szukaliśmy miejsca interesującego, w którym jest dużo do zobaczenia, gdzie można wypocząć i jest ciepło. Lanzarote była strzałem w dziesiątkę.
Lanzarote jedna z 7 głównych Wysp Kanaryjskich, pochodzenia wulkanicznego, szczerze mówiąc całkiem inaczej sobie ją wyobrażałam. Lecąc samolotem nad nią już zauważyłam, że różni się od miejsc, które wcześniej widziałam, krótko mówiąc gdy przylecicie na Lanzarote czujecie się gdybyście przybyli na księżyc. Ze świeczką tu szukać trawy czy innej zieleni, jedną z najliczniejszych roślinności są tu kaktusy i palmy. Temperatura ok. 25 stopni  w listopadzie przy tym delikatny wiaterek i piękne słońce, sprawia, że człowiek od raz czuje się wspaniale. Zamieszkaliśmy w hotelu Blue Sea Costa Teguise  Beach w Costa Teguise, lokalizacja super, praktycznie w samym centrum miasteczka a przy tym bardzo blisko plaży. Poprosiliśmy w hotelu o pokój z widokiem na ocean itd. i wszystkie nasze prośby zostały spełnione, trzeba przyznać że obsługa była bardzo miła i cały czas uśmiechnięta.
Wyspy Kanaryjskie są objęte strefa bezcłową także alkohol i papierosy są tu bardzo tanie, szkoda tylko, że gdy chcemy coś sobie tutaj kupić i zabrać ze sobą do domu, w którym na co dzień mieszkamy mamy małe ograniczenia. Jeżeli chodzi o papierosy możemy wywieść tylko 200 sztuk papierosów tzn. 10 opakowań po 20 sztuk w paczce, a co do alkoholu możemy zabrać 1 litr mocnego alkoholu i 2 litry słabego alkoholu... no cóż zawsze muszą być jakieś ograniczenia, bo życie było by zbyt piękne:)
Jeżeli chodzi o jedzenie, jest tu ogromny wybór restauracji od chińskich restauracji, fast food-ów  gdzie danie kosztuje 4,5 Euro do drogich restauracji, każdy znajdzie zatem coś dla siebie.
Wyspa nie jest duża dlatego wraz z moim chłopakiem wypożyczyliśmy sobie samochód i skupiliśmy się na zwiedzaniu najciekawszych miejsc na wyspie. Wypożyczalnia samochodów jest tu praktycznie na każdej dużej ulicy, a ceny za wypożyczenie małego auta wahają się pomiędzy 25 do 35 Euro za dzień (ok.50 Euro dwa dni), a paliwo kosztuje ok 1 Euro za litr.  Także tylko tankować auto i w drogę...  Zobaczyłam tu wiele ciekawych miejsc, które mam zamiar Wam pokazać w tym poście i w kilku następnych.

Lanzarote z  lotu ptaka:)

Woda jest bardzo czystaDlatego z łatwością możecie zobaczyć w niej różne morskie zwierzątka


No comments:

Post a Comment