Sunday, 26 October 2014

Zakynthos, Greece


Wreszcie mam trochę wolnego czasu i mogę nadrobić zaległości na blogu, a mianowicie dodać zdjęcia z naszej wrześniowej wyprawy na Zakynthos.
Już od jakiegoś czasu chciałam pojechać na tą piękną wyspę, ale jakoś nie wychodziło, aż do września tego roku, wreszcie się udało!! Wybraliśmy się tam w ostatni tydzień września i mimo tego, że w większości miejsc w Europie już jesień, tam wciąż królowało lato. Temperatury ok 26-30 stopni Celcjusza i słońce cały dzień, jedyny minus gdy wybieramy się tam jesienią jest taki, że dni są już krótsze niż latem i około dwudziestej zaczyna robić się już ciemno. Spędziliśmy na tej greckiej wyspie 8 dni i było to w zupełności wystarczająco, żeby zwiedzić wszystkie atrakcje, które wyspa ma do zaoferowania. 
Zatrzymaliśmy się w miejscowości Laganas, która jakoś nas nie zachwyciła przez ciągły hałas i liczbę turystów ale i tak było fajnie.  Jednak stwierdziliśmy, że gdybyśmy wrócili na Zakynthos ponownie wybralibyśmy inną miejscowość, może bardziej relaksacyjną niż imprezową, może wpływa na to fakt, że jednak z roku na rok się starzejemy hehe... Plus mieszkania w Laganas jest taki, że  jest blisko do plaży  do której przypływają żółwie Caretta Caretta składać jaja, a  potem się wykluwają. 
Przed wyjazdem zastanawialiśmy się czy wynająć auto z wyprzedzeniem przez internet czy na miejscu, jednak ze względu na to, że sezon turystyczny dobiegał końca zdecydowaliśmy się poszukać czegoś na miejscu. Pochodziliśmy po wypożyczalniach samochodów w Laganas (jest ich tam wiele) i udało nam się wypożyczyć samochód na 3 dni za 70 Euro w wypożyczalni Auto Fox, było to o jakieś 50 Euro mniej niż w innych wypożyczalniach i przez internet, także warto się targować. Auto może nie było pierwszej młodości ale miało super mocną klimatyzację, otwierany dach i pełne ubezpieczenie, także szczerze mówiąc nic więcej nam nie było potrzeba tylko zatankować i w drogę! 

Wybraliśmy się na plażę Keri Beach, moim zdaniem jest to jedna z ładniejszych plaż na Zakynthos. Jest tu bardzo cicho i spokojnie, a woda jest czysta i błękitna.

*

Finally, I have some free time and I can catch up on the blog, mainly add photos from our September trip to Zakynthos. For a few years I wanted to go to this beautiful island, and somehow this year in September it finally happened! We went there the last week of September and despite the fact that in most places in Europe for autumn, there still reigned summer.  A temperature of about 26-30 degrees Celsius and there is sun all day, the only downside when we're going there in autumn is that the days are shorter than in summer and at around 8pm it starts getting dark.
We stayed on the Greek island eight days and it was enough to visit all the attractions that the island has to offer. We stayed in the town of Laganas, that somehow we do not enthused by the constant noise and the number of tourists but it was fun. However, we found that if we returned to Zakynthos again we would choose a different place, perhaps more relaxing than party-can affect the fact that from year to year we grow older hehe ...
Before leaving we wondered whether to hire a car in advance over the internet or on the spot, but due to the fact that the tourist season coming to an end we decided to look for something on the spot. We were from the car hire in Laganas and we were able to rent a car for 3 days for 70 Euro in rental Auto Fox, it was for about 50 Euros less than in other rental stores and on the Internet so it was a bargain. c.d.n
1 comment:

  1. Super opis i zdkęcia. Wierni czytelnicy nie mogą już doczekać się ciągu dalszego.

    ReplyDelete