Friday, 17 July 2015

Amsterdam, Holland (part 1)Jeden dzień w Amsterdamie to za mało, żeby zobaczyć wszystko co miasto ma do zaoferowania, ale można wspaniale się zrelaksować włócząc się wzdłuż kanałów i małymi uliczkami o pięknej architekturze.
Jeżeli macie na zwiedzanie tego miasta tylko jeden dzień tak jak my to nie polecam biegania od muzeum do muzeum, bo całkowicie stracicie przyjemność odkrywania klimatu tego miasta, najlepiej po prostu iść przed siebie i się zgubić :) a za rogiem na pewno znajdziecie coś ekscytującego, nawet jeden dzień w tym pięknym mieście może dostarczyć wam tysiące doznań :)

Gdy pierwszy raz zerknęłam na mapę Amsterdamu wszystko wydawało mi się w bardzo dalekich odległościach od siebie, ale nic bardziej mylnego! Centrum miasta jest stosunkowo małe i idealnie nadaje się do pieszego zwiedzania. Większość atrakcji turystycznych znajduje się w centrum miasta i w bardzo bliskich odległościach od siebie, także szczerze mówiąc nie jest nam potrzebny żaden środek transportu.
My pojechaliśmy do Amsterdamu bez większego planu co, jak i kiedy chcemy zobaczyć, także całe nasze zwiedzanie było bardzo spontaniczne, może dlatego że z góry wiedzieliśmy, że nie zobaczymy wszystkiego więc raczej nastawiliśmy się na relaks. Nasz dzień zaczęliśmy rejsem po kanałach. Wybraliśmy jedną z łodzi na przeciwko dworca głównego, jest ich tam mnóstwo, także nie radze kupować biletów z wyprzedzeniem, bo na miejscu na pewno znajdziecie jakąś łódź dla siebie z odpowiednią trasą i ceną (cena rejsu to od ok. 9  do 16 Euro za osobę). W każdej łodzi znajduje się też przewodnik na żywo lub z płyty CD, który opowiada o historii miasta i ciekawych miejscach mijanych po drodze.

*


One day in Amsterdam is not enough to see everything that the city has to offer, but you can relax wandering along the canals and narrow streets with beautiful architecture. If you visit Amsterdam for only one day I do not recommend running from museum to museum, because you completely lose the pleasure of discovering the atmosphere of this city, its best to just go ahead and get lost :) and around the corner for sure you will find something exciting! Even one day in this beautiful city can provide you with thousands of sensations :) When I first glanced at the map of Amsterdam everything seemed very long distances from each other, but nothing more misguided! The city center is relatively small and it`s ideal exploring on foot. Most of the tourist attractions are located in the city center and very close distances from each other, so you don`t need any transport. We went to Amsterdam without a plan of what we wanted to see so our whole tour was very spontaneous, maybe because we knew in advance that we will not see everything so rather we set out to relax. Our day began with a cruise through the canals. We chose one of the boats in front of the central station, there are plenty out there, also I advise you do not buy tickets in advance, because you definitely find a boat for yourself with an appropriate plan of journey and price (the price of the cruise are from approx. 9 to 16 Euro per person ). In each boat is a live guide or guide from a CD, which tells about the history of the city and interesting places you passed along the way.

After the cruise we wandered around and we found a great little café "Crepes Mondial" on Warmoesstraat 23HS. I recommend this place because everything looks very, very delicious and tastes delicious :)

*

Po rejsie włóczyliśmy się bez celu i znaleźliśmy świetną małą knajpkę "Crepes Mondial"  na Warmoesstraat 23HS. Polecam to miejsce wszystko wygląda tam bardzo pysznie i też tak smakuje :)Must eat in Amsterdam, crepes and waffles :)

No comments:

Post a Comment