Friday, 17 July 2015

Newcastle to Amsterdam mini cruise


Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad mini rejsem z Newcastle do Amsterdamu. Nie do końca byłam do tego przekonana ponieważ w Amsterdamie spędza się tylko jeden dzień a pozostały czas na promie. Po głębszym przemyśleniu tego tematu stwierdziłam, że może warto popłynąć, lepiej jeden dzień niż siedzieć w domu.
Płynęliśmy już tym promem wcześniej kilka razy także nie była to dla nas żadna nowość, ale mimo wszystko było w tym trochę ekscytacji, ponieważ za każdym razem jak płyniemy nikt z nas nie chce spać na górnym łóżku, także ciśniemy się na tym małym skrawku materaca we dwoje co za tym idzie, następnego dnia  wstajemy jak takie zombi nie wyspani, bolącymi wszystkimi kończynami i kośćmi hehe... Co do wycieczki to jest bardzo fajnie z organizowana, po przypłynięciu do portu w Amsterdamie, autobusy już na nas czekały, żeby zabrać nas do centrum miasta, a następnie po nas przyjechały. Warto zjeść śniadanie na promie, wtedy nie tracimy czasu rano w Amsterdamie na szukanie jakiegoś miejsca, żeby coś zjeść :)

*

For a long time I have been thinking about going on mini cruise from Newcastle to Amsterdam. I wasn't convinced that the mini cruise is a good idea because most of time we would spend on the ferry rather than in Amsterdam.  However after a long time pondering this topic. I thought that it was better to go to Amsterdam for just one day than staying at home!  We have sailed with ferry a few times before so it wasn't new for us, but one thing is always exciting for us, it's a bed. When we are on the ferry no one wants to sleep on bunk beds so we both sleep together on lower bed and it's a nightmare, next day we always wake up like a zombie, sleepy and with sore body  hehe....

DFDS organized this trip very well, after we arrived to the Port of Amsterdam the buses were already waiting for us to take us to the city center. I suggest to eat breakfast on the ferry, it's really nice and you don ` t  waste your time in the morning in Amsterdam to look for a place where you can eat :)

No comments:

Post a Comment