Friday, 21 August 2015

Pico do Areeiro, Madeira, Portugal
O Mój Boże! Co za wspaniałe miejsce!!! Pico do Areeiro to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie, jest to trzeci co do wysokości szczyt na Maderze (1818m n.p.m.), a dojazd z Funchal jest krótki i można dojechać samochodem pod sam szczyt gdzie jest parking, restauracja i sklep z pamiątkami, a co najważniejsze taras widokowy. Widoki z tego miejsca zapierają dech w piersiach.
Stojąc ponad chmurami patrząc na piękne szczyty i doliny, stwierdziłam, że to trzeba przeżyć bo ani zdjęcia ani filmy nie oddadzą w 100% piękna tego miejsca! Z Pico do Areeiro do Pico Ruivo (najwyższy szczyt na wyspie) można przejść szlakiem jest to 7 km., trzeba jednak pamiętać o wygodnych butach i butelce wody :)  My nie przemierzyliśmy tej trasy, bo nie mieliśmy odpowiednich butów, bez wątpienia ta trasa i szczyt Pico Ruivo są piękne,  różnica między szczytami to tylko 44 metry, więc jakoś przeżyjemy fakt, że tam nie dotarliśmy :)

*

O My God! What an amazing place!!! Pico do Areeiro is undoubtedly one of the most beautiful places on the island, it is the third highest peak in Madeira (1818m) and you can get there very quickly by car from Funchal. Just next to the peak you can find a car park, restaurant, soeuvenirs shop and viewing platform. The view is breath taking! Standing above the clouds looking at the beautiful peaks and valleys, you need to experienced it because neither photos nor video will not give 100% beauty of the place! From Pico do Areeiro to Pico Ruivo (the highest peak on the island), you can walk along, the trail it is 7 km., You need to remember about comfortable shoes and  bottle of water :) We didn't wander this tour because we didn`t have the appropriate shoes, the difference between the peaks is only 44 meters, so somehow  we survived the fact that we didn`t go there this time :)
2 comments:

  1. Uwielbiam góry, a widok razem z tymi chmurami zapiera dech w piersiach!

    ReplyDelete
    Replies
    1. jesli uwielbiasz gory to polecam Madere, widoki sa wspaniale

      Delete