Saturday, 6 February 2016

Knaresborough, England, UK

Knaresborough ma coś w sobie,  mimo tego, że byłam tam wiele razy, wciąż lubię tam wracać.

Ostatnio zabrałam do tego urokliwego miasteczka moją koleżankę, która mimo tego, że mieszka tak blisko tego miejsca nigdy tu nie była. Gdy mi o tym powiedziała, trochę się zdziwiłam, ale  po chwili dotarło do mnie, że wokół mojego miejsca zamieszkania też jest mnóstwo fajnych miejsc, w których jeszcze nie byłam, po prostu nie miałam takiej okazji. Wracając jeszcze do zwiedzania, zawsze śmiać mi się chce gdy Anglicy pytają mnie czy byłam w Auschwitz, a ja na to, że nie miałam okazji tam nigdy pojechać, a  oni są bardzo zdziwieni, że jak ja mogę być z Polski i nigdy nie być w Auschwitz. Patrząc na te powyższe przykłady stwierdzam, że często nie odwiedzamy czegoś co mamy pod nosem, sama nie wiem dlaczego tak się dzieje, a co wy o tym myślicie? Nasz spacer po Knaresborough zaczęłyśmy od śniadania w The Lavender Rooms. Zamówiłyśmy pełne angielskie śniadanie i  do tego oczywiście na obudzenie kawę:) Śniadanie było super, wszystko robione na miejscu, domowej roboty chleb z suszonymi pomidorami był tak pyszny, że poprosiłyśmy o dokładkę. Jedynym minusem była kawa, jakoś nie bardzo nam obu smakowała, po za tym małym minusem miejsce jest super i naprawdę polecam je odwiedzić jeśli będziecie mieli okazje :)

Z pełnymi brzuchami poszłyśmy na spacer nad rzekę. Uwielbiam ten widok, domów zbudowanych na górce, ślicznie to wygląda a do tego wszystkiego odbijają się one w wodzie co daje jeszcze większego uroku temu miejscu.

W Knaresborough jest jeszcze jedno ładne miejsce, do którego warto pójść jest to Mother Shipton`s Cave, niestety nie mogę za dużo wam powiedzieć na temat tego miejsca, gdyż za każdym razem kiedy jestem w Knaresborough jest zamknięte. www.mothershipton.co.uk2 comments:

  1. Byliśmy w Knaresborough w ostatnią sobotę, min dzięki Twojemu wpisowi. I powiem Ci,że wróciłam oczarowana i zakochana w tym miejscu.

    ReplyDelete