Tuesday, 3 November 2015

Porto Moniz, Madeira, PortugalPorto Moniz jest ładnym, małym miasteczkiem znanym przede wszystkim z tego, że właśnie tutaj znajdują się naturalne baseny.
Baseny są fajne, ale ja uwielbiam życie morskie także musieliśmy pójść do oceanarium. W Porto Moniz jest małe oceanarium ale ja i tak byłam szczęśliwa, że mogliśmy tam pójść. Myślę, że niektóre osoby, które odwiedzą to miejsce mogą być rozczarowani ponieważ oceanarium naprawdę jest malutkie i stare, ale lepsze takie niż żadne :) Poszliśmy również do muzeum, które znajduje się w samym centrum Porto Moniz, ale nie polecam, moim zdaniem to wyrzucone pieniądze, wystawa była bardzo skromna i nudna, a obejście tego muzeum zajeło nam chyba  z 5 minut ponieważ nic tam niema, sama nie wiem czy ekspozycje są zmienne i nam właśnie taka się trafiła czy po prostu to miejsce jest takie beznadziejne.

*

Porto Moniz is a nice little town known for their natural pools. The pools are cool but I love sea life so we had to visit the Aquarium. At Porto Moniz is only small aquarium but I was happy anyway that we visited it :) I think some people can be disappointed becouse is tiny and old but it`s better than nothing :) We also visited the museum which is located in the town center but I don`t recommend it becouse the exhibition was very poor and boring.

Just a  few miles from Porto Moniz towards Funchal is a waterfall  "Veu da Noiva". 

*

Tylko kilka kilometrów od Porto Moniz w stronę Funchal znajduje się wodospad "Veu da Noiva" polecam zatrzymać się tam na chwilę po drodze:)


3 comments: