Monday, 16 November 2015

Barcelona, Spain
Już od jakiegoś czasu marzyła mi się Barcelona i wreszcie udało mi się tam pojechać, a raczej nam, bo jak zawsze pojechałam z mężem i muszę wam powiedzieć, że spędziliśmy w tym mieście wspaniały czas.
Wszyscy zawsze mówili mi, że Barcelona jest piękna po mojej wizycie muszę stwierdzić, że każda z tych osób ma stuprocentową racje. Barcelona jest cudownym miastem, mimo tego gwaru i natłoku turystów można się w niej zakochać od pierwszego wejrzenia :) Architektura miasta jest bardzo ładna i to nie tylko sławne budynki zaprojektowane prze Gaudiego ale tysiące innych budynków. Spacerując wąskimi uliczkami starego miasta, pomiędzy pięknymi kamienicami nie ważne w którą stronę pójdziecie i czy znacie drogę czy nie, i tak za rogiem zobaczycie coś urokliwego jakiś mały placyk, kościół czy jakieś inne cudo architektury :)
Wybraliśmy się na zwiedzanie tego wspaniałego miasta w listopadzie i stwierdzam, że był to doskonały wybór. Pogoda była bardzo ładna około 19-20 stopni w jeden dzień nawet 23-24 co pozwoliło nam na doładowanie naszych wewnętrznych baterii na słoneczku, którego w Anglii mamy niestety bardzo mało o tej porze roku. Szczerze mówiąc myślałam, że  będzie mało turystów poza sezonem letnim i spokojnie sobie wszystko zobaczymy, niestety nic bardziej mylnego. Barcelonę odwiedza rocznie około 7 milionów turystów i nawet jesienią czy zimą jest tutaj mnóstwo zwiedzających co za tym idzie ogromne kolejki... Kolejki do muzeów, kolejki do autobusu a nawet gigantyczne kolejki do toalet publicznych w okolicach najbardziej popularnych miejsc. (Czekałam 20 min w kolejce do toalety:). Także przyjeżdżając tutaj musicie się uzbroić w cierpliwość. Większość atrakcji sprzedaje bilety wstępu przez internet i jest tam określony dokładnie czas o której godzinie możecie wejść, takie rozwiązanie ma pomóc rozwiązać problem z kolejkami, ale mi się ono nie podoba, bo ciężko jest wszystko zaplanować idealnie co do godziny jeśli nie znacie miasta,  a co za tym idzie i tak czekacie może nie w kolejce ale w jakiejś pobliskiej kawiarni :)

*

For ages I have wanted to visit Barcelona and I finally had the opportunity to go! Everyone always told me that Barcelona is beautiful  and after my visit, I must conclude that each of these people have absolutely right! Barcelona is a wonderful city, despite the bustle and congestion of tourists you can fall in love with the city at first sight :) The city's architecture is very nice and it's not just famous Gaudí's buildings but thousands of other lovely buildings. Strolling through the narrow streets of the old town, among beautiful townhouses no matter which way you go, around the corner certainly will be something nice and charming. We went on a trip of this magnificent city in November and I concluded that it was an excellent choice. The weather was very nice about 19-20 degrees in one day even 23-24 which allowed us to recharge our internal batteries in the sun becouse in England we don`t have a lot of sun this time of year :) Frankly speaking, I thought that in off-season it would be fewer tourists  but Barcelona is full of tourists all year round. Barcelona is visited annually by about 7 million tourists, hence everywhere are huge queues... Queues to museums, the queues for the bus and even a long queues to public toilets in the vicinity of the most popular destinations. Most  tourist attractions selling tickets on the Internet but you have the exact time when you enter the place, and it was very hard for me to plan everything  to come precisely at the time. Jeśli dotarliście po tych wszystkich zdjęciach aż tutaj to teraz, chce wam pokazać kilka zdjęć z naszego zakwaterowania:) Wybraliśmy Hotel Barcelona House i naprawdę rekomendujemy wam ten hotel, ponieważ jest bardzo fajny! Hotel ma idealną lokalizację, bardzo ładne pokoje i miłą obsługę, także nic więcej tak naprawdę nie potrzeba gdy jedzie się na wakacje gdzie zwiedza się miasto przez cały dzień :)
5 comments:

 1. Wybieram sie w lutym po raz drugi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Super! Milego wyjazdu, ja tez chce jechac jeszcze raz ale jeszcze nie wiem kiedy :)

   Delete
 2. Bylam w Barcelonie 2 lata temu i tesknie :) .

  ReplyDelete