Tuesday, 4 April 2017

Cap de Formentor - Majorca / Przyladek Formentor - MajorkaPrzylądek Formentor znajduje się na północno-zachodniej części wyspy, największą atrakcją tego miejsca jest znajdująca się na samym końcu przylądka latarnia morska na klifie. Droga do niej biegnie przez jedną z najwyższą część gór Majorki (Serra de Tramuntana) także widoki są przepiękne, znowu musimy się liczyć z wieloma zakrętami po drodze, dlatego pamiętajcie by jechać bardzo ostrożnie. My odwiedziliśmy latarnie pod wieczór gdy słońce powoli zachodziło, widok był zachwycający, zresztą oceńcie  sami.Latarnia morska, a raczej restauracja, która została z budynku latarni stworzona znajduje się 384 m n.p.m


Przez mieszkańców wyspy Przylądek Formentor  nazywany jest  "the Meeting point of the winds" czyli w tłumaczeniu na język polski "miejscem spotkań wiatrów" z powodu gdyż w pobliżu klifów dochodzi do wielu zawirowań i silnych wiatrów.

2 comments:

  1. Cudne miejsce! Nic tylko tam usiasc i spedzic caly dzien na wpatrywaniu sie w fale

    ReplyDelete
    Replies
    1. dokładnie, gdyby tak jeszcze te wakacje trwały troche dłużej, żeby ze spokojem w każdym miejscu sobie posiedzieć cały dzień:)

      Delete